Czego oczekiwać ?

Kawa z dripa to kawa o bogatym smaku bez oznak goryczy.


Instrukcja parzenia

Krok 1
Podgrzej wodę do temperatury ok. 90-92 st. C. Jeśli nie masz termometru, ugotuj wodę i odczekaj około 1 minuty od zagotowania.

Krok 2
Dripper ustawiamy na dzbanku lub kubku. Umieszczamy w dripperze papierowy filtr w odpowiednim rozmiarze. Filtr obficie przelewamy gorącą wodą, żeby ogrzać dripper, dzbanek lub kubek, a także opłukać filtr.

Krok 3
Przygotuj 6g kawy na każde 100ml wody. Kawę mielimy na grubszy piasek (grubiej niż do espresso i kawiarki, ale drobniej niż do french pressa).

Krok 4
Wylewamy wodę z dzbanka lub kubka i umieszczamy na nim ponownie dripper z filtrem, do którego wsypujemy zmieloną kawę. Potrząsamy dripperem delikatnie, żeby kawa równomiernie się rozłożyła.

Krok 5
Stawiamy wszystko na wadze i powoli zalewamy kawę wodą wcześniej przygotowaną (ok. 92 st. C). Na początku dodajemy 50g wody i czekamy 30 sekund.

Krok 6
Następnie dolewamy 70g wody, po 20 sekundach około 50g wody i kontynuujemy co 15-20s po 50g wody, aż do uzyskaniu odpowiedniej proporcji wody do kawy.

Jak poprawić smak ?

Jeśli kawa ma zbyt gorzki smak i woda przelewa się przez kawę zbyt wolno, oznacza to, że kawa została zmielona za drobno. Jeśli kawa ma zbyt delikatny smak i woda przelewa się za szybko, oznacza to, że kawa została zmielona zbyt grubo.

Czyszczenie

Aby przygotować drip do następnego użycia, usuń z niego zużyty filtr z kawą i dokładnie go umyj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *